badawczo-informacyjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) I właśnie dlatego mamy wszelkie podstawy, by powiedzieć tym, którzy wyrazili tu niepokój w związku ze stylem pewnych polemik w środowisku filozoficznym na łamach pewnych pism, i to głównie wśród marksistów: możecie być przekonani, że nic, co cenne chociażby w swej zalążkowej formie, właściwej np. debiutorh, materiałom badawczo-informacyjnym, recenzjom itp., nie zostanie przeoczone ani opublikowane w takiej formie, by mogło spotkać się z bolesną dla autora zasadną krytyką. Odpowiadając wprost na owe głosy obawy, stwierdzamy, że właśnie na naszych łamach nie dopuścimy do polemik, które mogłyby tłumić czy to rozwój młodych autorów, czy tym bardziej słuszną krytykę podejmowaną przez nich nie ze względów personalnych, ale w celach ideowych i naukowych, krytykę utrzymaną przy tym we właściwej formie polemicznej. Przyjmujemy więc chętnie do wiado...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
SFil - Studia Filozoficzne (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.