pab

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) pytałem, Ju mast bi dżoking, wy chyba kpicie znajduchy w koale szarpane, obrażał się Moryc, dwa tysiące, bo jak się zdenerwujem to jeszcze podwyższem całe pretensje. Moryc zebrał wszystkie potrzebne zaświadczenia i zaznacza: nie lękaj się pan, panie admirale, przyuważem tych durniów w paragraf czesanych, bo i tak te kompanie ubezpieczeniowe całe city wykupują, że coraz trudniej w mieście o piwo, wszystkie paby wykupują i stawiają biurowce jak Pałac Kultury, ino mniej brzydkie, a z czego to to oni mają tyle mamony jak nie z nacinania naiwnych i ubezpieczonych? Nasza sprawa jest czysta i dobra Bozia nie pozwoli...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Kultura - Kultura (Paryż)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.