bibliotekarz-kolporter

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Wprowadzenie w zakładach pracy dobrze pojętego kolportażu książek, połączonego z właściwą akcją biblioteczną da się osiągnąć przez powierzenie obu tych czynności specjalnym bibliotekarzom-kolporterom, wyłącznie do tej pracy zaangażowanym, należycie do niej przygotowanym i traktującym ją jako swój zawód Tylko instytucja wielka, zatrudniająca dużą ilość pracowników, może sobie pozwolić na pełne zatrudnienie specjalnego bibliotekarza-kolportera. Natomiast instytucje mniejsze, których na to nie stać, mogłyby mieć jednego wspólnego kolportera...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Bibliotekarz - Bibliotekarz (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.