biologiczno-zoologiczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Ojciec Filip utrzymuje, że chcąc, jak proponuje Danielou, „wydobyć z dzieł Teilharda to, co najcenniejsze”, należy zająć się przede wszystkim ich aspektem naukowym, biologiczno-zoologicznym. Encyklika Humani Generis — często, zdaniem o. Filipa rozumiana opacznie — pozostawia otwartą możliwość ewolucyjnej koncepcji powstania ludzkiego ciała. Rozpatrywanie działalności stwórczej Boga w kategoriach ewolucjonizmu kosmicznego daje myśli ludzkiej szerokie i mobilizujące perspektywy. Tu właśnie odkrycia Teilharda. z zakresu paleontologii wnoszą wiele nowego i mają Wielką wartość...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Znak - Znak (Kraków)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo