dwudziestokilkulatek

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Jeszcze inaczej wygląda to w przypadku Różewicza, najmłodszego z całej trójki. Wojna odciskając się na jego losach, potraktowała go podobnie, jak całe to pokolenie, nazwane później „pokoleniem Kolumbów”. Różewicz osiemnasto-, dwudziestokilkulatek doświadcza wszystkiego, jest żołnierzem (w szeregach Armii Krajowej), jest więźniem (obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu). I te jego doświadczenia, tragiczne doświadczenia całego ówczesnego pokolenia znajdą potem nie kończący się wyraz w poezji, dramatach, począwszy od „Kartoteki” a na „Pułapce” skończywszy i w eseistyce Różewicza...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Lewkowski, Kazimierz 1999. Wokół dramatu czyli rzeczywistość obnażona, Warszawa : Ypsylon
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.