dwudziestopięcioosobowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Ta opinia Feldmana znajduje potwierdzenie w każdym bez mała wystąpieniu Witosa, szczególnie dotyczącym reformy prawa wyborczego. Bo sprawa ta leżała mu najbardziej na sercu. Nie opuszczał żadnej okazji, by nie przedstawić w tym przedmiocie swego i stronnictwa stanowiska. Nie bez powodu wybrany został w skład dwudziestopięcioosobowej Komisji dla Reformy Wyborczej 73. Gdy poseł J. Leo postawił wniosek nagły wzywający do złożenia sprawozdania, poparł go Witos podkreślając wielką wagę tego zagadnienia. Krytykując stanowisko przeciwników reformy...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Zakrzewski, Andrzej 1977. Wincenty Witos chłopski polityk i mąż stanu, Warszawa : LSW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.