ekonomiczno-cywilizacyjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Wyrażona w encyklice zasada, która głosi, że rozwój jest nowym imieniem pokoju odnosi się oczywiście nie tylko do pomocy krajów europejskich pozaeuropejskim krajom nierozwiniętym, lecz również do stosunków panujących w samej Europie. Nie tylko dlatego, że w Europie są również znaczne różnice w poziomie ekonomiczno-cywilizacyjnym, ale zwłaszcza dlatego, że rozwój Europy dokonuje się dziś w dwóch różnych blokach politycznych, którym towarzyszą dwa różne zrzeszenia gospodarcze. Wynikają stąd poważne skutki, którym Europa musi zara...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Adamski, Władysław 1974. Chłopi i przyszłość wsi. Postawy, dążenia, aspiracje, Warszawa : KiW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.