filozoficzno-przyrodniczy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) 2. Początki średniowiecznej filozofii przyrody 254 3. Filozofia przyrody w XII w. Szkoła w Chartres 254 4. Filozofia przyrody w XIII wieku 258 a) Koncepcja filozoficzno-przyrodnicza Wilhelma z Owemii (262), b) Robert Grosseteste i Robert Bacon jako przedstawiciele naturalistycznych tendencji szkoły oksfordzkiej (263), c) Albert Wielki (272), d) Aleksander z Hales i szkoła bonawenturiańska (274), e) Filozoficzno-teologiczna recepcja arystotelesowskiej filozofii przyrody u Tomasza z Akwinu (275), f) Potępienie z 1277 r. i jego znaczenie w dziejach nauk przyrodniczych (281) Rozdział VII. Rozwój filozofii przyrody od XIV do XV wieku (Mieczysław Markowski) . 284...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Rudniański, Stefan 1959. Z dziejów filozofii, Warszawa : KiW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.