formalno-ontologiczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Ale niestety, gdy przyjrzymy się dokładniej wywodom logistyków dołączonym zazwyczaj do systemów formalnych, które oni budują, to napotykamy szereg oświadczeń do systemu nie należących, ale niemniej wypowiadanych, a często zaciekle bronionych, które wszystkie razem składają się, jeżeli Już nie na pewną metafizykę, to przynajmniej na pewien pogląd formalno-ontologiczny J w stosunkach polskich pogląd ten więcej zaciążył nad ogólną atmosferą filozoficzną niż same systemy formalno-logistyczne, które na ogół mało przeniknęły do szerszych kół, mimo iż usilnie były reklamowane przez ich twórców. Najważniejsze twierdzenia, które tu wcho...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Ingarden, Roman 1972. Dzieła filozoficzne. Z teorii języka i filozoficznych podstaw logiki, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.