gospodarczo-lokalny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) „trójkącie bezpieczeństwa”, dostatecznie, jak to się wówczas wydawało, odległym od granic Rzeszy — rozpoczęto budowę pierwszych obiektów COP-u. Wybierając te właśnie tereny Polski pod budowę centrum polskiego przemysłu zbrojeniowego, wzięto pod uwagę cały zespół czynników, a więc względy geowojskowe, gospodarczo-lokalne i bardzo zasobne źródła energii („biały” węgiel i gaz ziemny) oraz demograficzne (poważne nadwyżki bezrobotnej ludności rolniczej). Jak zwykle w tego rodzaju sytuacjach pracę rozpoczęto od budowy obiektów mających stworzyć wystarczającą bazę energetyczną dla całego zaprojektowanego okręgu...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Bernaś, Franciszek, Mikulska-Bernaś, Julitta 1964. Najazd, Warszawa : LSW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.