gospodarczo-ludnościowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) litycznej, „topienia“ faktów niewygodnych. Edding mianowicie, i inni autorzy, stanęli na czysto formalnym stanowisku spisowym tzw. Wohnbevölkerung (łącznie z Wehrmachtem i Reichsarbeitsdienstem), chociaż wiadomo powszechnie, że organizm gospodarczo-ludnościowy Niemiec wchłonął, korzystał z pracy i utrzymywał w czasie wojny dalsze masy ludności, których ani Edding ani inni nie ujmują w stanie ludności na przełomie 1944/45, a więc bezpośrednio przed wysiedleniami (np. Tabelle 3 Eddinga). „...Während des zweiten Weltkrieges wurden über 800 000 Volksdeutscüe „Heim ins Reich“...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Kokot, Józef 1957. Logika Poczdamu, Katowice : Śląsk
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.