historyczno-fantastyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Ale artystyczny „punkt dojścia" tej powieści przesunięty jest dalej jeszcze, poza granice powieści historyczno-fantastycznej, ku — literaturze absurdu. Zgromadzone na sąd nad autorem postaci z wszystkich jego książek, inkarnowane w postaci (a także w osobowość autora) powieści Inne życie Kleopatry rozpatrują przecież expressis verbis wyłożoną nieuchronność przeistaczania się prób wszelkich stworzenia gatunku literackiego powieści historyczno-fantastycznej, jeżeli nie w literaturę absurdu, to co najmniej już w doskonale krańcową omal że fantastykę...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Sadkowski, Wacław 1970. Parnicki. Wprowadzenie w twórczość powieściopisarską, Warszawa : Agencja Autorska i Dom Książki
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.