inżynier-porucznik

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Do pana majora sanktpetersburskiej dywizji żandarmów Czudinowa Z najwyższego rozkazu polecam Waszej Wysokości, jutro o godzinie czwartej po północy, aresztować dymisjonowanego inżyniera-porucznika literata Fiodora Michajłowicza Dostojewskiego, zamieszkałego na rogu ulicy Małej Morskiej i Wozniesieńskiego Prospektu, w domu Szilica, na drugim piętrze, w mieszkaniu Bremera; opieczętować wszystkie jego papiery i książki i razem z nim dostawić do III Oddziału Osobistej Kancelarii Jego Cesarskiej Mości. Przy czynnościach tych powinien pan zwrócić...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Wodecki, Wiesław 1984. Listy do Leona, Warszawa : Przedświt
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.