instruktarz

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) dliwych skarbowi K. J. M. i Koronie. W pierwszej części tego dzieła wyjaśnił, dlaczego zniszczały cła koronne i jakie nadużycia ustawy o cle dopuszczają. Druga część zawiera Constituciae, Privilegia, Mandaty, Decreta, Commissiae składowe i celne krótko zebrane, nadto Instruktarz celny od książąt i królów polskich uchwalony, a potem przez J. K. M. ś. p. Zygmunta I znowu poprawiony, na sejmach kilku i na przeszłym anni 1601 z statutami i constituciami konferowany, oraz Dekret kommisiej łęczyckiej o cudzoziemcach i nieosiadłych tu w Koronie rodzonych... Po...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
PSB 1935-. Polski Słownik Biograficzny, Kraków : Polska Akademia Umiejętności
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.