instruktażowo-metodyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Trzonem programu były zagadnienia służby informacyjno-bibliograficznej i problemy instruktażowo-metodyczne w pracy terenowej bibliotekarza oraz doskonalenia jego warsztatu i podnoszenia kwalifikacji. W tej grupie zagadnień na podkreślenie zasługują takie tematy jak: przygotowanie instruktora do zajęć szkoleniowych, najważniejsze przepisy prawne dotyczące bibliotek, analiza sieci bibliotek w wybranym powiecie, organizacja biblioteki gromadzkiej i osiedlowej, planowanie i sprawozdawczość, poznawanie środowiska biblioteki, metody poznawania czytelników i stanu czytelnictwa, działalność informacyjna i poradnictwo, organizacja i metodyka imprez bibliotecznych, wykorzystanie środków audiowizualnych w pracy z czytelnikiem, rola Kół Przyjaciół Bibliotek...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Bibliotekarz - Bibliotekarz (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.