językowo-słowny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) stępujących w warstwie jednostek znaczeniowych i ukształtowania ich w sposób zaznaczony sub 2. W dziele artystycznym warstwa brzmień językowo-słownych może — jak zobaczymy — spełniać swymi składnikami też rozmaite inne ważne funkcje wobec pozostałych warstw i różnych własności dzieła. W dziele naukowym natomiast spełniana przez brzmienia słowne (symbole) funkcja wyznaczania znaczeń jest ich funkcją naczelną, a w wielu wypadkach jedyną istotną i przez zadanie dzieła przewidzianą. Toteż jeżeli w poszczególnych konkretnych dziełach...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Rusinek, Michał (red.) 1955. O sztuce tłumaczenia. Praca zbiorowa, Wrocław : Zakład im. Ossolińskich
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.