kapitalistyczno-faszystowski

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Pozostańmy jednak wierni zasadzie rozpatrywania osiągnięcia w ramach zamiarów twórcy. Skoro Putrament dobrowolnie uniemożliwił sobie napisanie epopei, spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, czy zdołał w sposób artystyczny przeprowadzić swój węższy zamiar. Mianowicie, czy udało mu się napisać powieść, przekonywującą czytelnika, że klęska wrześniowa zawiniona była wyłącznie przez „kapitalistyczno-faszystowską klikę sanacyjną”, *) Putrament Jerzy, Wrzesień, Wyd. III, Wydawn. Min. Obr. Naród., Warszawa, 1953, str. 420; Żukrowski Wojciech, Dni Klęski, Wydawn. Min...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Szulkin, Michał 1961. Wspomnienia o Władysławie Spasowskim, Warszawa : Nasza Księgarnia
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.