konstrukcyjno-materiałowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) widuje się m. in.: 1) unifikację parametrów technicznych i użytkowych dla różnych rodzajów budownictwa inwentarskiego, 2) dobór — dla budynków inwentarskich — następujących wielkości (w metrach) rozstawów osiowych ścian i konstrukcji nośnych: 3,00 — 4,50 — 6,00 — 7,50 — 9,00 — 12,00 — 15,00 i 18,00, 3) wprowadzanie — przy budowaniu pomieszczeń inwentarskich — rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych, jak: lekkie przykrycia dachowe, średniowymiarowe elementy strunobetonowe, elementy siatkobetonowe, fundamentowanie masztowe, powłoki zastępujące tynkowanie oraz układanie ścian z pustaków na sucho, 4) zapewnienie odpowiednich warunków mikroklimatycznych w budynkach inwentarskich przez stosowanie właściwych materiałów i odpowiednich systemów wentylacji oraz ogrzewania z uwzględnieniem automatyzacji tych urządzeń...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Byzdra, Tadeusz 1969. Normalizacja w produkcji zwierzęcej, Warszawa : Wydawnictwa Normalizacyjne
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.