kłykciowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) 3) Sprężarki o wirujących tłokach, których budowa nie różni się od konstrukcji pomp rotacyjnych z wirującymi tłokami; ich wydajność wynosi Q— 1-4-130 m3/min, ciśnienie tłoczenia pi 5 at a, osiągalna próżnia 98,5% (pt = 0,015 at a), a prędkość obrotowa n $ 2500 obr/min. 4) Sprężarki krzywkowe (kłykciowe), których budowa jest w zasadzie taka sama jak krzywkowej pompy rotacyjnej; sprężarki te są stosowane jako dmuchawy niskoprężne do ciśnień pt^ 1,4 at a lub jako pompy do wytwarzania próżni 40-4-50%; mają one wydajność 2=1*^700 m3/min i prędkość obrotową n = 300-4-10 000 obr/min. 5) Sprężarki śrubowe, które...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
WEP PWN 1962-1970. Wielka encyklopedia powszechna PWN. T. 1-13, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.