liberalno-sanacyjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) względów przemilczać wczesnego pisarstwa K.I. Gałczyńskiego przecież nie możemy, ustalmy zatem w miejsce listy nie istniejących książek, przynajmniej periodyzację: 1924-1926 naśladowcze, mało oryginalne juvenilia, po części drukowane przez Makuszyńskiego w „Rzeczypospolitej”, po części zaś w liberalno-sanacyjnym „Cyruliku Warszawskim”; 1926-1928 cezura związana z pobytem w wojsku; 1928-1930 poetyckie humbugi w kręgu cyganerii kwadryganckiej35; 1930-1932 druga cezura związana z pobytem na posadzie w Berlinie; 1933-1939 nowe impulsy i nowe motywy twórcze, rozkwit i pierwsza kulminacja dojrzałej poezji, która zresztą mimo wszystko nie przełamała lodu obojętności i nie weszła...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Chruszczyński, Andrzej 1998. Intensywizm i autentyzm (1918-1956). Cz. 1. Na fali przyboju, Bydgoszcz : WSP
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.