lingwista-syntaktyk

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) W artykule chciałem pokazać wielość i różnorodność problemów składniowej interpretacji stylu. Ich opracowanie wymaga długich lat żmudnej, koniecznie zespołowej, planowej i kierowanej pracy. W zespole badawczym muszą się znaleźć nie tylko lingwiści-syntaktycy, ale też historycy i teoretycy literatury oraz stylistycy; każdy ze stanowiska swojej specjalności i na podstawie swego przygotowania spojrzy na fakty wyodrębnione i objaśnione przez gramatyka-syntaktyka; dotyczy to zwłaszcza końcowego, syntetyzującego okresu badań. Nie ma co taić, że to przedsięwzięcie...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Klemensiewicz, Zenon 1961. W kręgu języka literackiego i artystycznego, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.