lingwistycznie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) w zasadzie nieważne. Nawet ci, co zechcą przyjąć łaskawie do wiadomości wytoczoną wyżej argumentację za jednorodnością archaizmów, dialektyzmów i makaronizmów w literaturze — ci nawet mocno się prawdopodobnie skrzywią, jeśli dołączyć tu jeszcze problem neologizmów, problem właśnie identyczny z dopiero co wymienionymi. Identyczność tę można argumentować bądź metodologicznie, bądź lingwistycznie. Argumenty są z obu stron proste i nieodparte. Albowiem nie da się zaprzeczyć, że zagadnienie neologizmów w literaturze jest składową częścią problemu struktury językowej literackiego dzieła sztuki. Jako takie wyznaczone jest przez ten sam system po...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Budzyk, Kazimierz (red.) 1946. Stylistyka teo­retyczna w Polsce, Warszawa : Książka
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przysłówek

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.