literacko-pedagogiczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Nowa fala badań nad działalnością i dorobkiem bajkopisarza napływa w ostatnich dziesiątkach lat XIX w. z okazji kolejnej rocznicy urodzin i śmierci. Wyczerpujące opracowanie okresu młodzieńczego, spuścizny literacko-pedagogicznej, na podstawie rękopiśmiennych materiałów, kwerend, daje nauczyciel, kierownik szkoły, przez kilka lat redaktor „Przeglądu Pedagogicznego” — Florian Łagowski. Przekazał on (1889— 1891) dzięki dokumentacyjnej metodzie pracy wiele wiadomości, popartych cytatami z rękopisów, do dziś nie dochowanych. Pewnego rodzaju rewizję oceny dorobku pedagoga dał Franciszek Majchrowicz (1896)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Kaniowska-Lewańska, Izabela 1986. Stanisław Jachowicz. Życie, twórczość i działalność, Warszawa : Nasza Księgarnia
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo