logiczno-lingwistyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) m. ZAGADNIENIA SEMANTYKI I LEKSYKOLOGII Czynnik społeczny i indywidualny w rozwoju znaczeniowym wyrazów . . 116 Kilka uwag o zmianach znaczeniowych wyrazów 132 Uwagi o semantyce (Z dyskusji logiczno-lingwistycznej) 136 O pojęciu znaku 147 O leksykologii radzieckiej 151 Przedmiot leksykografii 163 Uwagi metodologiczno-semantyczne 166 Cel i przeznaczenie słownika języka polskiego 179 Normy i kryteria ocen w pracy słownikowej ' 181 O pracy nad układem haseł w słowniku 197 Parę uwag o analizie treści zznaczeniowej wyrazów 201 IV. 	ZAGADNIENIA OGOLNE SŁOWOTWORSTWA...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Doroszewski, Witold 1962. Studia i szkice językoznawcze, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo