maximum-minimum

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Dnia 9 sierpnia 1891 (niedziela) wykonałem tam liczne pomiary, o godz[inie] czwartej po poł[udniu] wyruszam do Zakopanego, gdzie stanąłem niepóźnym wieczorem. (Skróciłem czas swego pobytu przy Czarnym Stawie skutkiem stłuczenia się termometru maximum-minimum dra Houdeka). W Zakopanem przenocowawszy (u Nowakowskiej Karoliny, na Krupówkach, obok starej poczty) wykonałem nazajutrz, tj. w poniedziałek 10 sierpnia 1891 r. rano pomiędzy ósmą a dziewiątą jeden szereg pomiarów magnetycznych na Bystrem (u stóp urwistego Nosala), po czym o godzfinie] 11 a.m., wraz z Olszeniakiem ruszyłem jednokonnym wózkiem góralskim...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Wierchy - Wierchy (Kraków ; Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.