mieszkalnie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) domu. W oknach, na werandzie są tylko ramy żelazne wszędzie, w pokoju żony (przez Orkana nazwane gineceum) są czarne ramy na lustro, ale lustra nie ma, są czarno malowane szafy, jak trumny, i czarno malowane łóżka, proste, wiejskie, czarną pociągnięte farbą, znowu jak trumny, od wieków zapewne, od śmierci tamtej nie sprzątane szafy, zeschłe kwiaty, dziewięciorniki, w pokoju Orkana zeschły wieniec, który mu dali na premierze we Lwowie. Jeszcze Orkana pokój i bawialny są urządzone i wyglądają mieszkalnie. Resztka pustka, jakby się dopiero wróciło z cmentarza po czyimś pogrzebie. [...] Moszowa nic nie mówiła, dokąd prowadzi. Po...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Dużyk, Józef 1975. Władysław Orkan. Opowieść biograficzna, Warszawa : LSW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przysłówek

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.