możnościowo

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Owo zl8oc, konstytuujące jednak nie pochodzi skądś z zewnątrz ani spoza rzeczywistości obiektywnej, tylko jest po prostu obiektywnym realizowaniem się tego, co możnościowo obiektywnie tkwi w uXy) jako podmiocie zmiany i co w procesie stawania się jest bardziej pierwotne od tego co się staje i co kolejno wyraża się w slSoę. Tym samym forma nigdy nie będzie czymś autonomicznym, niezmiennym i stałym, lecz w konstytuującym się bycie czymś tak możliwym do stania się, jak to wynika z możnościowego ukierunkowywania się 0X7). A zatem to, co...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
SFil - Studia Filozoficzne (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przysłówek

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.