nacjonalistyczno-militarystyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Policja była jednakże związana z rządem. Nie można nie doceniać tego faktu, chociażby z tego powodu, że rząd nie był stale ten sam. Natomiast militaryzm i nacjonalizm nie zmieniał się. Opierał się na jednakowych założeniach i posiadał identyczne w zasadzie polityczne cele mimo bogactwa form organizacyjnych. W latach dwudziestych istniało w Niemczech przeszło 30 organizacji nacjonalistyczno-militarystycznych (z czego tylko siedem proweniencji przedwojennej, skupionych przed wojną w tzw. Vaterländische Verbände, czyli związki ojczyźniane), wśród nich zaś było sporo związków wyraźnie paramilitarnych,...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Ryszka, Franciszek 1962. Noc i mgła. Niemcy w okresie hitlerowskim, Wrocław ; Warszawa ; Kraków : ZNiO
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo