nauczyciel-nadawca

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Widać więc, że recenzję wypracowania należy postrzegać w potrójnym wymiarze: - jako integralny składnik opiniowanego i ocenianego wypracowania, - jako jego dodatkową część, która czyni z całościowo traktowanego tekstu dzieło niejako wspólne ucznia i nauczyciela - zamkniętą sekwencję dialogową, której różne pod względem objętości i charakteru repliki odzwierciedlają zarówno swoistość i odmienność ról obu partnerów, jak i asymetryczność relacji, w jakiej w procesie porozumiewania się pozostają; - jako autonomiczną wypowiedź nauczyciela-nadawcy - odznaczającą się swoistą morfologią, kompozycją oraz funkcjami...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Michalewski, Kazimierz (red.) 2000. Regulacyjna funkcja tekstów, Łódź : UŁ
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.