objątek

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Podstawę publikacji stanowi dla wydawców oryginał (1—2). Do partu tekstowej włączyli oni również 126 artykułów, które znajdują się tylko w kopii lwowskiej (4). Tak postępując, słusznie uzupełnili późniejszą kopią luki istniejące w oryginale. Wszakże odrębnego pochodzenia partii czwartej nie wyróżnili czcionką od partii oryginalnych (1, 2) — jak to skonstatowaliśmy wyżej (por. 11.2). — Zatarła się przeto jakoś w druku heterogeniczność dwu objątków. Tekst podany czytelnikowi jako zasadniczy stanowią partie 1, 2, 4. Artykuły, które znajdują się i w oryginale Trepki, i w kopii lwowskiej, zostały potraktowane w sposób zgodny z dobrą tradycją edytorską: oryginał (2) znalazł się w tekście, warianty (3) — w przypisach138, gdzie wydrukowano je petitem...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Matuszewski, Józef 1991. Cham, Łódź : UŁ
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.