organizacyjno-proceduralny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) dzinach rozbieżności stanowisk. Punkt widzenia krajów socjalistycznych sprowadzał się do tezy, iż przyczyny niezadowalających postępów w zakresie rokowań rozbrojeniowych poszukiwać należy nie w rzekomych słabościach mechanizmów negocjacyjnych, lecz w braku woli politycznej ze strony mocarstw zachodnich i Chin. Wskazywały one przy tym, że koncentrowanie się na sprawach organizacyjno-proceduralnych jest głęboko niesłuszne, odwraca bowiem uwagę społeczności międzynarodowej od problemów merytorycznych, tym samym podważając aktualnie podejmowane wysiłki w ramach istniejących, wypróbowanych organów rokowań rozbrojeniowych...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Wasilewski, Andrzej 1988. Kodyfikacja prawa administracyjnego. Idea i rzeczywistość, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.