południowobałtycki

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) ski. I. Pobrzeże Południowobałtyckie — położone w pasie nadmorskim, przedstawia rozczłonkowaną przez pradoliny równinę morenową z nielicznymi wałami moren czołowych; jeziora pochodzenia lodowcowego są tu nieliczne, występują natomiast jeziora deltowe, przybrzeżne oraz słona we zalewy: Szczeciński i Wiślany; II. Pojezierza Południowobałtyckie — składają się z szeregu łańcuchów wzgórz moreny czołowej, rozdzielonych w zach. części kraju pradolinami i poprzecznymi dolinami Wisły, Odry, Warty, Noteci i Drwęcy na poszczególne pojezierza; kulminacje moren przekraczają w wielu miejscach 200 m n.p.m. (najwyższy...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
WEP PWN 1962-1970. Wielka encyklopedia powszechna PWN. T. 1-13, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.