przedmiotowo-laboratoryjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Pracownie przedmiotowo-laboratoryjne Pracownia z fizyki w semestrach V i VII po 3 godziny tygodniowo, razem godzin 90; Pracownia z chemii 3 godziny w semestrze V — godzin 45; Pracownia z mechaniki technicznej w semestrze IV po 1 godzinie tygodniowo — łącznie godzin 15; Pracownia z materiałoznawstwa w semestrze VII po 3 godziny tygodniowo, razem godzin 45; Pracownia z maszynoznawstwa w semestrach VII, IX i X w ilości godzin tygodniowo 2 + 2+4, razem 120 godzin; Pracownia z elektrotechniki z teletechniką i radiotechniką w semestrach VII, VIII i IX w ilości godzin tygodniowo 3 + 4 + 4, razem godzin 165; Pracownia z agrotechniki w semestrze VIII po 2 godziny tygodniowo, razem godzin 30; Pracownia z urządzeń automatycznych w semestrze IX po 2 godziny tygodniowo, razem godzin 30; Pracownia z fototechniki w semestrze IX po 1 godzinie tygodniowo, razem godzin 15; Pracownia z obróbki wiórowej i obrabiarek w semestrze VIII po 4 godziny tygodniowo, razem godzin 60...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
KPed - Kwartalnik Pedagogiczny (Warsza­wa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.