przedsionkowo-komorowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) I. Pacjent lat 28 od dwóch lat wypala codziennie 30—40 amerykańskich papierosów; od pół roku cierpi na duszność wysiłkową oraz na napadowe bóle w klatce piersiowej, promieniujące do lewej kończyny górnej. Przy badaniu serca stwierdza się lekki szmer skurczowy. Ciśnienie krwi iao/e&. W ekg. wahania czasu przewodzenia przedsionkowo-komorowego od 0,13" do 0,20" oraz zmienność wychyleń przedsionkowych, a więc zmiany wskazujące na uszkodzenie swoistego układu przewodzenia. Po zaprzestaniu palenia objawy podmiotowe znikły całkowicie, zmiany elektro-kardiograficzne jednak się utrzymują, wykazując wszakże mniejsze, niż poprzednio, nasilenie...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
WEP PWN 1962-1970. Wielka encyklopedia powszechna PWN. T. 1-13, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.