psychologiczno-emocjonalny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) W sytuacji gdy literatura musiała podporządkować się wymogom chwili i stać się na przeciąg paru lat strażnikiem ogólnonarodowego morale, na bok należało odłożyć takie kryteria literackości, jak oryginalność i nowatorstwo. Miernikiem wartości poezji stała się jej funkcja wychowawczo-agitująca, maksymalnie realistyczny sposób widzenia wojennej rzeczywistości, stopień rozumienia psychologiczno-emocjonalnej atmosfery tego okresu oraz aktywny stosunek wobec tej tradycji literackiej, która spełniała przed laty funkcje podobne jak ona. Popularne dzieło okupacyjne...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
LLud - Literatura Ludowa (Wrocław)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo