rzemieślniczo-wytwórczy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) zapoznał się z art. 2 projektu, który zapewnia duży zakres technicznej pomocy państwowej przy odbudowie, to przyszedłby do przekonania, że Polska była krajem niesłychanie mało uprzemysłowionym, że Rząd w zakresie technicznej pomocy musiał wytężyć wszystkie siły, ażeby organizować spółki, stowarzyszenia budowlane, rzemieślniczo-wytwórcze itd., przygotowywać i rozdzielać potrzebny na budowę materiał budowlany przez organizowanie wytwórni i składów materiałów budowlanych, prowadzenie takich zakładów we własnym zarządzie oraz udział w tego rodzaju przedsiębiorstwach prywatnych, organizować produkcję gotowych domów mieszkalnych i gospodarczych oraz mebli i sprzętów domowych, organizować i ułatwiać przewóz materiałów budowlanych wszelkimi środkami komunikacji. Historyk mógłby z tego tekstu wyciągnąć jeden tylko wniosek, że...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Wierzbicki, Andrzej 1957. Wspomnienia i dokumenty (1877-1920), Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.