semantyczno-fonematyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Zaproponowane tutaj definicje i uściślenia motywacji i pochodności i odpowiednie rozróżnienie dwóch typów podzielności i, w konsekwencji, rozgraniczenie podstawy słowotwórczej i derywatora przy ustalaniu pochodności oraz semantyczno-fonematycznego korelatu i afiksa ( czy ąuasiderywatora) przy motywacji, jak nam się wydaje,ma swój sens.Mamy tu na uwadze nie te oczywiste tak liczne wypadki, w których podzielność przy pochodności pokrywa się z podzielnością przy motywacji ( i zatem podstawa słowotwórcza równa się 8emantyczno-fonematycznemu korelatowi,a derywator - afiksowi, jak np. w wyrazie czołgista). Co prawda,one nie negują wyłożonych...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Bobran, Marian (red.) 1976. Problemy językoznawstwa porównawczego, Rzeszów : WSP
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.