socjologiczno-moralizatorski

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) 1 	Nowiński Stanisław pseud. Stanisław Krakowczyk, także «X», dziennikarz, publicysta, literat. Autor artykułów, głównie popularno-naukowych, dydaktycznych, m. in. o tematyce historycznej, literackiej, socjologiczno-moralizatorskiej; także autor opowiadań i powiastek dla dzieci. Związany był ze środowiskiem warszawskim i krakowskim, a zwłaszcza lwowskim (współpracował z red. czasop. „Biblioteka Warszawska”, „Czas”, „Przegląd Tygodniowy”, „Przyjaciel Dzieci”, „Słowo Polskie”, „Strzecha”, „Dzwonek” — którego był redaktorem, „Tygodnik Mód i Powieści”, „Włościanin”, „Wieniec” i in., także kalendarze). Trudno bardzo ustalić ro...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Gierymski, Maksymilian, Gierymski, Aleksander 1973. Listy i notatki, Wrocław etc. : ZNiO
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo