społeczno-motywacyjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Również i w takim wypadku posiada on duże znaczenie społeczno-motywacyjne, gdyż prowadzi do wytworzenia się podstawy, która przesądza o decyzji dotyczącej przyszłego postępowania. Należy podkreślić, że wielokrotna klasyfikacja określonego postępowania jako zgodnego bądź niezgodnego z wzorem zawartym w normie prawnej, a więc dozwolonego bądź niedozwolonego, może stać się nie tylko czynnikiem utrwalającym pewne wytworzone już w nas dyspozycje, ale i nie pozostającym bez wpływu na zmianę naszych ocen. Mamy tu zatem do czynienia z bardzo istotnym...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Borucka-Arctowa, Maria 1967. O społecznym działaniu prawa, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.