społecznokulturalny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Wskazując na postawę gotowości i na postawę zaangażowania jako na zasadnicze elementy wychowania społecznego, znaleźliśmy, według naszego przekonania, bardzo istotne uzasadnienie dla pierwszych problemów naszego Kongresu, ponieważ w ten sposób wychowanie społeczne unika ograniczenia się wyłącznie do form mających znaczenie dla społeczeństwa, które zdaje się zajmować postępem w zakresie swoich struktur gospodarczych i politycznych, a nie struktur społecznokulturalnych, w najpełniejszym rozumieniu (takich, co obejmują także i struktury gospodarezo-polityczne, lecz się do nich nie ograniczają), jakkolwiek problem wychowania społecznego, a z nim razem i problem nowej ludzkości, może znaleźć radykalne rozwiązanie wyłącznie w tym ostatnim kierunku...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
KPed - Kwartalnik Pedagogiczny (Warsza­wa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.