strukturalno-fonotaktyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Nonsensowne z założenia były tylko te tetrady, w których występowały co najmniej dwie kolejne przerwy. W polskim języku istnieje szereg ograniczeń strukturalno-fonotaktycznych znanych z podstaw fonetyki współczesnej polszczyzny. Na przykład strukturalnie niedopuszczalne są ciągi, w których występują bezpośrednio po sobie zwarte kontrastujące fonologicznie pod względem dźwięczności. Jednakże nie wyeliminowano z góry żadnego ciągu fonemów, aby móc stwierdzić, czy w materiale pojawiły się (a jeśli tak, to ile razy) ciągi strukturalnie niedopuszczalne czyli „nieprawidłowe”...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
BPTJ - Biuletyn Polskiego Towarzystwa Ję­zy­ko­znawczego (Kraków / Wrocław / War­szawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.