sześćdziesięciominutowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) „Sponsorzy”, finansiści, którzy dla reklamowania swych towarów opłacają czas telewizyjny, poczuli, że najlepszym systemem propagandy jest wyświetlanie filmów. Dobrych, starych „kinowych” przebojów. Widz ogląda je chętniej niż trzydziesto- lub sześćdziesięciominutowe odcinki widowisk seryjnych. Pod koniec 1966 roku doszło do podpisania umów licencyjnych między sieciami telewizyjnymi a producentami filmów. ABC i CBS zawarły transakcje z Twentieth Century Fox, Paramountem i MGM. Opłata za prawo do wyświetlania 112 filmów wynosiła...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Toeplitz, Jerzy 1973. Nowy film amerykański, Warszawa : WAiF
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.