szlachecko-obszarniczy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Imperialiści amerykańscy nie ograniczali się do montowania sił reakcji w samej Rosji, lecz opracowywali i aktywnie wprowadzali w życie plany wciągnięcia do walki przeciw Rosji sił kontrrewolucyjnych z zewnątrz. Rząd Stanów Zjednoczonych zorganizował najazd na państwo radzieckie imperialistów Anglii i Francji, bojarskiej Rumunii i szlachecko-obszarniczej Polski, a następnie wyprawę 14 państw. Z inicjatywy amerykańskich kół rządzących i przy ich aktywnym' poparciu sprowokowany został kontrrewolucyjny bunt korpusu czechosłowackiego w Rosji, składającego się z jeńców wojennych...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Romaszkin, P. 1955. Zbrodnie wojenne imperialistów, Warszawa : Wyd. MON
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.