szpanerstwo

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Marek Braszczyński Aleksandrowska Linia tramwajowa przerwana postój taksówek przed schodkami portierni różowe mury warzywniak piąte przyjęcie odstawiony lek zerwane serce zaleczone na siedem lat za bramą asfaltowe alejki pingwiny na śmieci kraty zabytkowych pawilonów medycyna arystokratyczna debatuje przegaduje rząd ścinane Żywopłoty kościoła pies na łańcuchu gigantyczna kuchnia napoje w kiosku sklepiku parku szacowne klomby pacjenci piją kawę na pniakach wycieczki zagraniczne w gablocie rajd po Łodzi jeśli chce ci się wstać klub bilardowy reprezentacja ping-ponga kiermasz liść klonowy slajdów samowystarczalny stuletni szpital szamańskie lęki zniszczone mózgi psychopatii czynny schizofrenik w głowie się nie mieści w pecynie dzwonek po kinie zabawa w kotka i myszkę mapy słońca nagłe omdlenie pielęgniarki w ciąży ten kraj wymaga poświęceń mała twoja miłość jeszcze nam podziękujesz za tolerancję przestrzenną terapia tarasu zarzyna muzykę przeszeregowanie społeczne zagląda do okien wojskowego holu rowery personelu Dyżurny podchodzi z kroplówką Krzyżyk obserwacji grzałki temblak interwencji nagi świrus defiluje marszowym krokiem zdrowi Staś i Nel psychiatryczne dzieciństwo spuszczone oczy perspektyw rozmowy szpanerstwo rodziców błękitny płaszczyk odwiedziny wierzą w przyszłość komuniści wspominają dobroć wieku powołują z niczego poetów anarchistów bo komuś wyjątkowo Zależy jak Rumunii Labisa aby wolny czas choroby uprawomocnić wśród nałogów bezrobocia WIERSZE...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Kresy - Kresy (Lublin)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.