tuluzański

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Opieranie aktywności podziemnej na istniejącym już aparacie polskim zrobiło nam największą szkodę w wypadku „dzikiej” organizacji wywiadowczo-dywersyjnej „Nurmi”. Latem 1941 r. doniesiono mi, że w okolicach Tuluzy zrzucony został przez Anglików porucznik wojsk polskich Dzierzgowski, który złamał nogę i leży w szpitalu tuluzańskim. Wobec tego, że byłem tam wówczas przejazdem, prosił, abym go odwiedził, powołując się na przedwojenną znajomość. Przypuszczałem, że ma to związek z pracami POWN, a że trzymałem się zawsze zasady utrzymywania kontaktów służbowych tylko z szefami organizacji podziemnych, skierowałem do niego Kawałkowskiego. Z rozmowy, w któ...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Zabiełło, Stanisław 1967. Na posterunku we Francji, Warszawa : Pax
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.