wstrząsowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Objawy, towarzyszące stanom niedocukrzenia krwi, podobne są do objawów towarzyszących innym stanom śpiączkowym, występującym wr całym szeregu chorób układu nerwowego, toteż dokładne poznanie objawów niedocukrzenia jest ważne ze względów rozpoznawczych. Wprowadzone przez Sakla leczenie wstrząsowe insuliną schizofrenii, wywołując częste stany niedocukrzenia krwi, pozwoliło dokładniej zbadać te stany pod względem klinicznym i histopatologicznym. Autorom udało się w ten sposób zbadać u 44 osób około 500 stanów niedocukrzenia krwi, zaś w dwu przypadkach zbadali oni układ nerwowy ludzi zmarłych podczas wstrząsu. Autorzy obserwowali w stanach niedocukrzenia krwi 4 okresy. Pierwszy okres, trwający do 30 mi...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
MedycW - Medycyna Współczesna (War­sza­­wa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.