wychowawczo-rozwojowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Za podstawowe tendencje w rozwoju percepcji mediów przez dzieci i młodzież w latach 1970 - 1990 uznaje H. Holinovd: 1) dominującą pozycję środków audiowizualnych i 2) spadek zainteresowania czytaniem. Autorka sądzi, że jeżeli nie dojdzie do zmian w systemie wychowawczo-rozwojowym, proces ten będzie miał „głęboki i negatywny wpływ na młodą generację” (s.6). Jednego z rozwiązań tej sytuacji badaczka upatruje we wprowadzeniu znanego w świecie programu noszącego nazwę „Czasopisma w szkole” (Journal a 1’Ecole - Newspapers in Education - Zeitung in der Schule)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
ZPras - Zeszyty Prasoznawcze (Kraków)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.