wydłużalność

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) ceramiczne. Rozszerzalność cieplna izolatora nie powinna być zbyt duża, ponieważ inaczej zamocowanie elektrody centralnej nastręcza trudności oraz w materiale izolatora występują znaczne naprężenia wewnętrzne — wskutek różnic w rozszerzalności poszczególnych kryształów występujących w zróżnicowanej strukturze silnie nagrzanego izolatora. Zmiana struktury wynika z przemiany molekularnej i zmian fazy krystalograficznej. Temperaturowe współczynniki rozszerzalności liniowej (wydłużalności cieplnej) niektórych materiałów stosowanych na izolatory podano w tablicy VIII...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Kordziński, Czesław 1966. Świece zapłonowe, Warszawa : WKiŁ
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.