wyrypa

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) instruktora kilku pokoleń w jeździe turystycznej na niezliczonych kursach. Pamiętamy Józia Oppenheima na nieporównanych zimowych wyrypach w Tatrach Zachodnich, pamiętamy ludzi i sprawy Sekcji, jej triumfy i słabości. Pamiętamy stare opuszczone szałasy, zamieniane przez zwariowane bractwo na „komfortowe“ schroniska i nikt nie zatrze nam w pamięci Pysznej, zamienionej deska po desce z niezagospodarowanej budy w idealne narciarskie schronisko umiłowane przez wszystkich turystów i narciarzy i jakże żałowane, gdy padło ofiarą pożaru podczas ostatniej wojny. I pamiętamy chwilę gdy dwa lata temu...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Wierchy - Wierchy (Kraków ; Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.