wzębienie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Zużycia te mogą być jednak przyspieszone przez brutalne posługiwanie się rozrusznikiem, a konkretnie przy nagłym, gwałtownym naciskaniu dźwigni rozrusznika z dużą siłą. Aby więc zmniejszyć zużycie zapadki lub kłów, a zwłaszcza zapobiec wykruszaniu się ich krawędzi, należy naciskać rozrusznik niejako dwustopniowo. Pierwsza faza, to odbezpieczenie zapadki lub wzębienie wycinka zębatego z kołem zębatym, uzyskane niewielkiem naciskiem nogi na dźwignię. Druga faza natomiast, to obrót zazębionych już elementów przez stosunkowo silne naciśnięcie dźwigni...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Majewski, Tadeusz 1960. Niedomagania motocykli, Warszawa : Wydawnictwa Komunikacyjne
Etykiety gramatyczne poświadczenia:

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.